Blog

Gdzie można pozbyć się odpadów olejowych

By 12 kwietnia 2019 No Comments
Odpady olejowe posmażalnicze

Odpady olejowe posmażalnicze w postaci oleju słonecznikowego, rzepakowego, lnianego, palmowego i innych, w dużych ilościach są niebezpieczne dla środowiska, dlatego nie można ich tak po prostu wyrzucić. Zgodnie z ustawą o odpadach mamy obowiązek wtórnego zagospodarowania zużytych olejów. Wbrew pozorom oleje posmażalnicze są atrakcyjnym produktem dla jego wyspecjalizowanych przetwórców. Olej można poddać procesom rafinacji, w wyniku których olej posmażalniczy jest uzdatniany, oczyszczany i przykładowo wykorzystywany do produkcji biodiesla czy olejów opałowych. Z tego względu za odbiór oleju posmażalniczego nie płaci osoba, która go oddaje, a wręcz przeciwnie. To firma zajmująca się zagospodarowywaniem odpadów wypłaca właścicielowi oleju posmażalniczego stosowne wynagrodzenie. Wszystko to powoduje, że nie tak trudno zagospodarować zużyty olej.

Firma Zielona Restauracja oferuje skup oleju gastronomicznego na terenie północnej, centralnej i wschodniej Polski. Działamy w obszarze województw: lubuskiego, mazowieckiego, podlaskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Dzięki uznaniu klientów i atrakcyjnej ofercie rozwiązujemy problem zużytego oleju za Państwa, a do tego mogą Państwo na tym zarobić.

Jak wygląda zbiórka i odbiór odpadów olejowych

Olej posmażalniczy należy gromadzić w pojemnikach nieprzepuszczalnych wykonanych z tworzyw sztucznych, najczęściej beczkach, które do Państwa dostarczamy. Po zapełnieniu pojemnika wysyłają Państwo do nas zgłoszenie, na które odpowiadamy i w umówionym terminie zgłaszamy się po odbiór oleju posmażalniczego. Na potwierdzenie każdej transakcji wystawiamy rachunek i stosowny dokument z informacją i ilości zabranych odpadów. Na miejsce starego pojemnika wstawimy nowy do ponownego zapełnienia. Cała procedura jest wyjątkowo prosta i szybka. Warto wspomnieć, że za nieprawidłowe składowanie lub wylewanie oleju na wysypisko zgodnie z ustawą grozi kara grzywny w przypadku kontroli sanepidu.